Toto sa deje s vaším telom, keď pravidelne konzumujete mäsový vývar. Z týchto zistení spadnete zo stoličky!

4.1
(45)

Dalibor , 28. 04. 2020
)

Dnes sa stretávame s takým vzácnym pokrmom, akým je mäsový vývar. Zvyčajne sa pripravuje z vývaru z kuracích stehien alebo pri príprave huspeniny. Radi by sme oprášili tradíciu a pripravili takýto vývar, ako ho pripravovali naše babičky. Čo je to mäsový vývar - je to prospešná potravina? Pri svojej zdanlivej jednoduchosti obsahuje dôležité aminokyseliny, ktoré sú potrebné pre racionálnu výživu človeka.

Účinky mäsového vývaru

Po prvé, vývar hojí rany a odporúča sa pri pooperačných stavoch. Prítomnosť prospešných aminokyselín pomáha k rýchlejšej regenerácii. Je tiež dôležitou potravou pre vyvíjajúci sa organizmus. Po druhé, vysoký podiel horčíka, vápnika a fosforu vo vývare posilní vaše kosti. Preto sa môže konzumovať v každom veku. Po tretie, vo vývare sa nachádza želatína, ktorá má priaznivý vplyv na sliznicu črevného traktu a tiež žalúdka.

Zaručene najlepšie jedlo!

Po štvrté, vývar sa dokáže vysporiadať s toxínmi, a tak pečeň začne správne fungovať. Ak sa teda náhodou otrávite, jedzte vývar. Po piate, vo vývare sa nachádza aj glycín, ktorý zabezpečuje vysoký obsah železa v krvi, čím zabraňuje anémii a zlepšuje krvný obraz. Zaručuje výborný hemoglobín. A to nie je všetko. Vývar sa môže podávať ako samostatný pokrm alebo ako základ rôznych polievok, ragú a omáčok - podľa toho, na čo má človek chuť.

Nezabudnite, že vývar je nízkokalorická potravina, obsahuje - kilokalórií na liter.

Nikdy som nevedel, ako správne pripraviť chutný číry vývar. Potom som však objavila tieto skvelé triky a môj vývar si teraz pochvaľuje celá rodina:

Ako uvariť číry vývar?

Úspech číreho vývaru je v procese tvorby. Dobre zvolené kvalitné prísady, ale aj teplota vody, tieto dve zložky výrazne ovplyvňujú prípravu číreho vývaru.

Prvou vecou pri varení vývaru je výber mäsa, ktoré chcete do polievky použiť. Bohatý vývar však nezískate len z jedného kusu mäsa. Kombinujte mäso a kosti. Hustý vývar z kostí bude mať po uvarení a uskladnení charakteristickú želatínovú konzistenciu. Pri príprave vývaru sa vyhýbajte najmä mrazenému mäsu alebo kostiam. Rozmrazovaním sa z mäsa stráca vzácna šťava, ktorá dodáva polievke pravú mäsovú chuť.

Mäso a kosti najprv uvarte pri vyššej teplote a z polievky opatrne odoberte penu. Neskôr teplotu znížte a nechajte ju ďalej variť. Majte však na pamäti, že aj keď polievku varíte pri nízkej teplote, na povrchu sa vytvorí pena, ktorú treba odobrať.

Čas varenia vývaru nie je presne stanovený. Každý z nás má rád iný vývar, niekto silnejší, iný slabší. Ak však varíte polievku na množstvo vody tri litre, hovädzie mäso varte maximálne osem až desať hodín. Teľacie mäso sa odporúča variť najviac šesť až osem hodín. Bravčové mäso by sa nemalo variť dlhšie ako štyri až šesť hodín. Kurací vývar, ktorý sa zdá byť najbežnejší, by sa mal variť najviac tri hodiny.

Zelenina je nevyhnutnou súčasťou vývaru. Dodáva polievke neodolateľnú vôňu a krásne farby.

Použite celú cibuľu, koreňovú zeleninu (mrkvu, petržlen, paštrnák, zeler) v pomere jeden kilogram zeleniny na tri kilogramy kostí a mäsa. Profesionálni kuchári pri varení vývaru používajú aj rôzne bylinky. Zviažte vetvičky petržlenu, zeleru, bobkového listu a pažítky do zväzku a túto voňavú kyticu vložte do polievky aspoň pätnásť minút pred koncom varenia. Tento jednoduchý trik zaručí, že polievka bude úžasne voňať.