7 potravín, ktoré ničia dôležité funkcie štítnej žľazy. Vyraďte ich zo svojho jedálnička

4.1
(39)

Dalibor , 17. 12. 2019

Štítna žľaza je hlavný riadiaci orgán, ktorý kontroluje, ako naše telo využíva energiu, syntetizuje bielkoviny, proteíny a tiež určuje, ako vaše telo reaguje na iné hormóny.

Existuje mnoho vecí, ktoré ovplyvňujú FUNGOVANIE štítnej žľazy. Dnes budeme hovoriť o týchto látkach, ktoré na ňu majú veľký vplyv a sú veľmi toxické. Nasledujúcich 7 vecí sa bežne vyskytuje v domácnostiach a nepriaznivo ovplyvňuje štítnu žľazu alebo ju môže dokonca zničiť.

Rizikové potraviny

Pesticídy Štúdie ukázali, že vydaté ženy majú oveľa vyššie riziko vzniku ochorenia štítnej žľazy ako ostatné ženy. Príčina je pravdepodobne vo zvýšenom používaní niektorých z nižšie uvedených látok. Mnohé čistiace prostriedky pre domácnosť, najmä tie s antimikrobiálnymi vlastnosťami alebo prostriedky na ničenie záhradnej buriny, znižujú funkciu štítnej žľazy a zvyšujú inzulínovú rezistenciu.

Sója a sójové výrobky

Fytoestrogény obsiahnuté v sóji znižujú aktivitu enzýmu štítnej žľazy peroxidázy, ktorý je zodpovedný za produkciu iných hormónov.Sója môže narušiť normálnu funkciu štítnej žľazy tým, že znižuje využitie jódu v tele.To sa deje tak, že blokuje proces, pri ktorom sa jód zabudováva do hormónov štítnej žľazy.

Fluór

Fluór Podľa niektorých zdrojov sa ukázalo, že 2 až 5 mg fluóru denne počas niekoľkých mesiacov výrazne znižuje funkciu štítnej žľazy. tento problém sa týka najmä ľudí, ktorí žijú v oblastiach, kde sa fluór pridáva do vody, ktorú doma popíjajú do pohára. odporúča sa vyhýbať sa takejto vode a tiež nepoužívať zubnú pastu alebo zubné prípravky obsahujúce fluór.

Bróm a bromid

Bróm je veľmi toxický pre štítnu žľazu. Nanešťastie sa v súčasnosti nachádza vo veľkom množstve výrobkov pre domácnosť - od čistiacich prostriedkov a cestovín až po domáce elektrické spotrebiče, koberce a leštidlá na nábytok, kde sa používa ako spomaľovač horenia. Často aj zdraví pacienti majú v krvi vysoké hladiny týchto brómových spomaľovačov horenia, čo nie je celkom v poriadku. Chlórované bromidy sú vedľajším produktom spaľovania leteckého paliva, raketového paliva a dokonca aj bežnej pyrotechniky. Používajú sa aj v automobilových airbagoch. Chloramáty sa často nachádzajú vo vode používanej na zavlažovanie poľnohospodárskych plodín, prostredníctvom ktorej sa potom dostávajú do ľudského tela.

Halogény

Halogény Nadmerné vystavenie halogénom môže narušiť prenos jódu v tele. Halogény sú 17. skupinou prvkov v periodickej tabuľke, ktorá okrem fluóru zahŕňa aj chlór, jód a astatín. Sú to chemicky podobné prvky, ktoré sa zúčastňujú na rovnakých reakciách v tele, a preto môžu vytláčať jód, pretože sa viažu na rovnaké receptory ako on. Halogény sa do tela dostávajú potravou, vodou a vzduchom. Plasty Plasty sú škodlivé nielen pre životné prostredie, ale aj pre naše telo a organizmus. Z plastov sa často uvoľňuje chemický prvok antimón.