8 bylín, ktorými môžete účinne zabiť všetkých vnútorných parazitov

4.1
(51)

Dalibor , 08. 01. 2020
)

Parazity sú rozšírenejšie, ako si väčšina ľudí myslí. Existuje mnoho ich druhov. Je vysoká pravdepodobnosť, že ich máte vy a tretina ľudí, ktorých poznáte. O väčšine parazitov ani nevieme, pretože sa nemusia vždy prejavovať navonok. Ich škodlivý vplyv na náš organizmus sa však prejavuje aj vtedy.

Vnútorní paraziti

Ak vezmeme do úvahy kandidu (zvyčajne sa neuvádza ako parazit, pretože ju má každý a v malom množstve je pre nás prospešná), mohli by sme povedať, že každý viac či menej toleruje zdravotné účinky parazitov. V našom článku uvádzame 8 byliniek, v niektorých prípadoch skôr potravín, ktoré vám pomôžu účinne sa zbaviť drvivej väčšiny týchto malých votrelcov.

1. Cesnak

Cesnak je všeobecne potravina na všetko zlé. Pôsobí proti vírusom, hubám, baktériám, parazitom alebo rakovine. Dokonca aj upíri v rozprávkach nenávidia cesnak. Je to úplne úžasná bylinka, jedna z najlepších na ničenie zlých vecí. Má tiež schopnosť viazať sa na ťažké kovy a pomáha ich vyplavovať z tela. Je tiež vynikajúci na odpudzovanie hmyzu, ktorý saje krv, ako sú komáre, kliešte a blchy.

2. Čierny orech

Čierny orech a jeho zelená šupka so škrupinou sú bylinkármi veľmi obľúbené prostriedky na čistenie čriev a krvi. Škrupina sa používa na liečbu plesňových infekcií. Šťava zo zelenej šupky je výborná proti vnútorným parazitom.

3. Pelynok (Artemisia absinthium)

Pelynok je trváca bylina s malými žltozelenými kvetmi. Jeho kvety a listy sa používajú na liečbu žalúdočných problémov. Sú však výborné aj na črevné parazity. Má tiež silné antimikrobiálne vlastnosti, preto sa často používa na liečbu rôznych druhov infekcií. Pelyňku by sa však mali vyhýbať dojčiace ženy.

4. Klinček

Klinčekový esenciálny olej sa používa na rozpúšťanie vajíčok v črevách, ktoré zanechávajú paraziti. Predpokladá sa, že je to jediná látka, ktorá dokáže zlikvidovať takmer všetky druhy vajíčok parazitov. Ak sa používa spolu s čiernym orechom a palinou, táto trojkombinácia preruší životný cyklus parazitov. Okrem toho má klinček širokú škálu antibakteriálnych, antivírusových a antimykotických účinkov.

Malé upozornenie: Ako všetky éterické oleje, aj tieto sa užívajú len v malých množstvách po kvapkách a riedené, pretože ide o veľmi koncentrované látky.

5. Tymián

Tymián je jednou z najlepších bylín na stimuláciu činnosti týmusu (česky týmus), jednej z hlavných žliaz imunitného systému. Tymián pomáha stimulovať prirodzené obranné mechanizmy organizmu. Na posilnenie imunity sa odporúča kombinovať ho s echinaceou. Tymiánový olej dokáže eliminovať rast mnohých parazitov, najmä tých, ktoré sa nachádzajú v črevách.

6. Oreganový olej

Oreganový olej sa vyznačuje vysokou koncentráciou antioxidantov, ktoré ničia voľné radikály. Okrem toho má vynikajúce antiparazitárne, antivírusové, antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti. Je to silný zabijak, ktorý bez rozdielu ničí všetky črevné parazity. Mnohé štúdie preukázali účinok oreganového oleja na všetko od parazitárnych infekcií až po rakovinu.

7. Kopt čínsky

Copt chinensis sa v tradičnej čínskej medicíne už po stáročia používa na liečbu všetkých druhov infekcií vrátane bakteriálnych parazitárnych, kvasinkových a protozoárnych infekcií. Obsahuje látku nazývanú berberín, ktorá je zodpovedná za širokú škálu antimikrobiálnych vlastností.

8. Biochar

Živočíšne uhlie absorbuje metylortuť, E. coli, endotoxíny, vírusy, organofosfátové pesticídy a rôzne zvyšky liekov. Ďalšími jeho pozitívnymi účinkami je ničenie vírusov, ničenie črevných parazitov, uvedenie črevnej mikroflóry do rovnováhy a absorbovanie rôznych toxínov. Je to vynikajúci prostriedok na celkovú očistu čriev. Jeho jediným vedľajším účinkom je podráždenie pľúc v prípade náhodného vdýchnutia.