Zdravá žena je vždy kľúčom k šťastnému životu. Ale nie všetky mladé dievčatá dbajú na to, aby nemali obnažené bedrá, aby udržiavali panvové orgány v teple a suchu, aby dodržiavali dobré hygienické návyky, či vedú promiskuitný život. Je tu však ešte jedna veľká vec, o ktorej vie len málo žien. Dámy, viete si urobiť šnúru?
Ak nie, mali by ste začať cvičiť. Toto cvičenie je podľa gynekológov veľmi užitočné pre zdravie žien, preto si o ňom dnes povieme viac. Okrem toho, na čo je dobré, sa spolu s nami môžete naučiť, ako robiť šnúru bez toho, aby ste si ublížili.
Vnímané výhody kábla
Schopnosť vytvoriť pupočník ovplyvňuje ženský cyklus, konkrétne reguláciu menštruácie. Je dokázané, že ženy, ktoré dokážu sedieť na pupočnej šnúre, ľahšie počnú dieťa, ako aj porodia. A dokonca s menšími bolesťami ako tie, ktoré pupočník urobiť nevedia a nedokážu sa ani priblížiť k východiskovej polohe. Počas tohto cvičenia sa výrazne zlepšuje prekrvenie panvových orgánov a brušnej dutiny. Je výbornou prevenciou pred ochoreniami urgenitálneho systému u žien aj mužov. Okrem toho schopnosť urobiť šnúru zabraňuje vzniku kŕčových žíl, zlepšuje imunitný systém.
Rozpätie nôh na kábli je naozaj obrovské. Ak si myslíte, že na takéto cvičenie nie ste dosť starí, ste na omyle. Kord je cvičenie vhodné tak pre mladé dospievajúce dievčatá, ako aj pre ženy stredného a staršieho veku. Hlavné je neponáhľať sa do polohy na korde a nerobiť prudké pohyby. Na dosiahnutie výsledkov stačí denne vykonávať jednoduché cviky, ktoré vám postupne pomôžu dostať telo a najmä nohy do tejto zdanlivo náročnej polohy.
Cvičením k výsledkom
Ak chcete začať, najprv si natiahnite svaly. Výpady s jednou nohou pokrčenou v kolene a druhou vystretou dozadu vám pomôžu dostať nohy a panvu do správneho tvaru. Pri cvičení sa uistite, že cítite ťah v nohách, ale aj v chrbtici. Hlavu majte rovnú a bradu mierne vystretú. Napnite svaly a zhlboka dýchajte. Potom vymeňte nohy.
Ohnutá noha
Ďalšia pozícia nadväzuje na predchádzajúcu. Koleno vystretej nohy položte na podložku, druhú nohu pokrčte v kolene a držte sa kríža. Predkloňte sa mierne dozadu a zakloňte hlavu. Cvik vykonávajte pomaly, aby ste nespadli alebo si inak neublížili. V polohe zotrvajte aspoň minútu a potom nohy vymeňte.
Poloha korytnačky
Po tejto pozícii sa opäť vráťte do prvej pozície. Jednu nohu natiahnite dozadu a oprite ju o špičku, druhú nohu pokrčte v kolene. Položte dlane na podlahu a snažte sa dostať trup vedľa pokrčenej nohy. Hrudník tlačte k podlahe a zhlboka dýchajte. S každým výdychom sa snažte dostať nižšie a nižšie. Rovnakú polohu zopakujte aj s druhou nohou.
Poloha ohnutých nôh 2
V ďalšej pozícii nemeňte rozkročenie nôh, ale oprite si hrudník o podložku, ruky položte na zem a bradu na zem. Je to náročnejšie, ale dá sa to zvládnuť. Do pozície choďte pomaly, s každým výdychom sa posúvajte nižšie a telo vás bude menej bolieť.
Poloha šnúry
Posledná pozícia je zároveň konečnou pozíciou. Ak sa nedostanete do poradia na prvýkrát, nezúfajte. Všetko chce svoj čas, najprv si musíte ponaťahovať telo a najmä panvu, aby ste mohli čo najviac roztiahnuť nohy.